Акція Пам’яті велосипедистів, що загинули на дорогах

12.12.2008 о 18:30 на вул. Мельникова, біля будинку №4 відбудеться символічне відкриття меморіалу загиблим велосипедистам. Біля ліхтарного стовпа на вічну стоянку буде встановлено білий велосипед-примару, який нагадуватиме перехожим, водіям та міській владі про те, що у цьому році на столичних вулицях загинуло шість прихильників велотранспорту.

Окрім вшанування пам’яті загиблих, учасники акції ставлять за мету привернути увагу Леоніда Черновецького, Дениса Басса та інших керівників столичної мерії до необхідності виконання обіцянок, оформлених розпорядженням мера від 01.07.2008, а саме — затвердження Міської програми створення велодоріжок та передбачення на це необхідних коштів у бюджеті 2009 року. Міський голова зобов’язав своїх підлеглих зробити це не пізніше грудня поточного року, але Асоціації велосипедистів Києва наразі невідомо, на якій стадії перебуває цей процес.

Місце на вул.Мельникова обрано не випадково — саме тут 9 червня 2008 р. п’яний водій BMW насмерть збив студента Київської політехніки Олексія Башкірцева. «Машину жалко» — сказав водій одразу після аварії. Цей інцидент спричинив масові вуличні акції киян, які вимагали від МВС посилити контроль за розслідуванням дорожніх інцидентів, а від столичної мерії — виконати нарешті обіцянки про створення велосипедних доріжок. У підсумку двох проведених акцій, що мали назву «Велонаїзд», Київський міський голова підписав розпорядження «Про створення в м.Києві велосипедних доріжок».

За даними Асоціації велосипедистів Києва, у 2005, 2006 та 2007 роках на столичних вулицях гинуло по одному велосипедисту. Протягом 2008 року загинуло 6 осіб, серед яких видатний літератор та перекладач Анатоль Перепадя.

Організатор акції:
Асоціація велосипедистів Києва
Телефон для довідок: +380674421494, Віктор Загреба

 • sundra

  Вот ссылка на видео которое выложила ассоциация АВК:
  http://www.youtube.com/watch?v=O6hhMDMjSNM
  Меня сильно впечатлило, когда пьяный водитель сказал, что ему — Машину жалко! Сколько еще пьяных водителей убьет на смерть пешеходов, велосипедистов?

 • Sure

  Боляче, що резонансу потрібного не виходить… народ тихо пообурюється собі в комір та й годі. Одна з ключових проблем полягає у тому, що більшість оцих злочинців некараних стоять біля влади та великих грошей. Звідси витікає їх недоторканість з одного боку і злочинна поведінка з іншого.
  Наявність вело-доріжок не вирішить проблеми. Пяні та обдовбані виродки не зникнуть. Та й нові штрафні тарифи не все вирішать. Все набагато складніше. Просто наш соціум конвеєрним методом продукує дегенератів… Такщо комплексно треба підходити до вирішення.
  Так, звичайно, більше загрози та прецедентів від автоводіїв. Та що приховувати — велосипедисти теж іноді таке бува утнуть… Сам бачив:(
  А як не крути — Києв все ж таки виділяється на фоні багатьох міст толерантністю водіїв. Кажу, хоч часто і за учасника руху не вважають, і вєл мій неодноразово підрізали так, що я вже готувався в Країну Вічного Лазіння…
  Є водії, які рятуючи інше життя — своє не шкодують.
  Один наш знайомий, не так давно, рятуючи собаку, що зненацька вискочила, обернув свій позашляховик на купу металобрухту. Слава Богові, що живий та цілий залишився.

 • Lacaena

  Ця недоторканість — у всіх сферах. Це просто бидло, яке отримує владу. Що з цим робити — навіть не уявляю… У більшості випадків це вважають за норму…

Закрыть меню