“Зламався… зламався ківшик!”

korostyshiv_2015_new_rtsЕх… і правда зламався, але не ківшик, а бур SDS №10 DeVolt – його робоча насадка (не знаю, що там – карбид, певно якийсь). Не витримав навантажень, та і був добре вже спрацьований в горах. Але це теж славний кінець для нього… на скелях коростишівських каменоломень, під час пробиття нових маршрутів. Чесно кажучи, робота з ручним пробійником трохи здивувала лазибільну спільноту, що опинилася цієї неділі на найближчих до Києва скелях. Всі вже звикли до того, що роботи ведуться механізовано – хто б’є акумуляторними перфораторами, хто везе з собою генератор… А тут – суто в альпіністських традиціях – помахати молотком. Щось таке прадавнє та дике. Це, певно, фракції норманської крові грають – Тор, кажуть, любив молотом помахати :)Звісно, така прикра несподіванка нас не зупинила – у нас був запасний бур Bosch , хоча і не такий зручний – бо трохи задовгий. З рештою, день видався продуктивний, враховуючи ручну роботу. Сформували три нові лінії, з яких для двох пробили станції на ланцюгах від Fixe. Один з анкерів, правда, трохи підклинило – то гайка закрутилася не зовсім до кінця. Ну то не страшно – наступним разом можна поставити шайбу, або докрутити ключем з довгою ручкою. Першу пробиту лінію, яка декілька років тому планувалася, як “Варяг” назвали “The Nose“.  На фото № 3/4. Вона чітко йде по ребру, яке розділяє сектори. Оскільки назву Варяг наші “попередники” зберегли для правішого маршруту – вирішили переназвати. І нова назва куди більш пасує – на рельєфі реально виділяється такий собі явний “ніс” під верхом. В пролазі читається два варіанти – лівий та правий зі складністю приблизно 6а/5с+ або 6а+/6а. Це буде видніше після пробиття проміжних точок, якими можна коригувати рухи і їх складність в певних межах. Якщо в нижній частині старт обладнати тросом чи ланцюгом під руки – то на поличку можна буде зайти пішки з затоки, без дюльфера та страхувати на обох трасах. Другим пробили трасу, ближчу до тераси в затоці  – що отримав назву “Шкереберть“. На фото №5/6. Він теж має два варіанти у виході – один на власну станцію, а другий – діагональний хід вліво на станцію “The Nose“. Складність також буде більш зрозумілою після пробиття проміжних точок. Прямий хід орієнтовно , а ліва діагональ 6с+. Чому “Шкереберть”? Та просто ми били його вниз головою, перехилившись через край скелі :)

Хто ми? ну… цього разу працювали бойовим міксом – від команди “Екс” – Мішель. Від команди “Траверс” – я. Також нам допомагав Влад Чумаченко від “ЕкстреМала” в “налазі” та визначенні складності. Взагалі – Владу величезна подяка – він був моїм мотиватором, публікуючи новини про Коростишів, про нове життя моєї старої ідеї, яку я не зміг довести до кінця декілька років тому. Ага… а ще придбати ланцюги станцій, свого часу, допоміг Володя Іванченко, який зараз очолює команду “North Wall”. Ми з ним планували їхати бити в ті часи, коли в каменоломнях не було жодного анкера, але так і не розв’язали проблему транспорту. А якби не Мішель зі своїм білосніжним фордом-коником-всюдиходом – то певно я б ще пару років збирався :) Так що вважаю його головним винуватцем появи нових ліній.

Про третю трасу багато не скажеш, бо на ній ми навіть станції не набили, хоча “налаз” показав, де її краще бити, та виявив класично два варіанти. На фото, відповідно, №1/2, певно 5b+/5с+ – зараз ще надто рано говорити. Продовжимо працювати – побачимо!

Загалом – виїзд був більш ніж душевний… Пахощі весняного лісу – сосни, березовий цвіт, уквітчаний вишняк, глід та терен  у хащах – це просто казка. Приємно було зустріти старих приятелів на скелях – значить популярність району зростає. Правда, треба сказати, що останнім поштовхом в популяризації була практична діяльність Сергія Плотницького. Бо на разі на цих скелях вже купа маршрутів виблискує новою сталюкої у весняних променях! І Люди їдуть, люди лазять, люди проводять фестивалі та змагання. От і “ЕкстреМал” вже планує провести літній табір для дітей та підлітків, на скільки я знаю. Що сказати – МОЛОДЦІ!!! Так тримати!!!

Трохи фото:

IMG_20150426_105011

IMG_20150426_104919IMG_20150426_175220

IMG_20150426_121159

IMG_20150426_174312

IMG_20150426_175017

З повагою,

Шура :)

  • Vlad Chumachenko

    Зализывай раны и приезжай лазить! ;)

Close Menu